Live While We're Young
Welcome!!
Trenutno se nalazite na prvom hrvatskom forumu o Hello Kitty i modi! Registrirajte se te upoznajte najbolju forumsku ekipu,pridružite se u raspravama o modi i Hello Kitty. No,na ovom forumu možete razgovarati o drugim aktualnim temama osim o HK i modi! Vaši najdraži glazbenici,glumci,serije,filmovi - sve se to nalazi u našem Fun corneru. Zato,registrirajte se na forum,jer ćete vaše iskustvo na našem forumu pamtiti još dugo,dugo vremena.
Uživajte!
Vaš Admin & Mod TEAM

Join the forum, it's quick and easy

Live While We're Young
Welcome!!
Trenutno se nalazite na prvom hrvatskom forumu o Hello Kitty i modi! Registrirajte se te upoznajte najbolju forumsku ekipu,pridružite se u raspravama o modi i Hello Kitty. No,na ovom forumu možete razgovarati o drugim aktualnim temama osim o HK i modi! Vaši najdraži glazbenici,glumci,serije,filmovi - sve se to nalazi u našem Fun corneru. Zato,registrirajte se na forum,jer ćete vaše iskustvo na našem forumu pamtiti još dugo,dugo vremena.
Uživajte!
Vaš Admin & Mod TEAM
Live While We're Young
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upoznavanje online prijatelja

+8
HK_Antey
~♥JellenaLil'MÖnster♥~
.DifferentChild.
*Dzo*
.Cheryl.
Call Me Inny *
Dark_Ritual.
Elheonor*
12 posters

Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Upoznavanje online prijatelja

Post by Elheonor* Sun Aug 01, 2010 1:26 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Virtualno druženje s MySpacea ili nekog chatrooma može stvoriti želju ili potrebu da novostečenog online prijatelja upoznamo i osobno, pogotovo ako živi u istom gradu ili čak susjedstvu.



Nikad ne pričaj sa strancima, učili su te roditelji od malenih nogu. Danas je to zbog napredne tehnologije i sve više vremena provedenog na Internetu gotovo nemoguće. Myspace, Facebook, Teen.hr i drugi servisi za druženje stvorili su tvoju malu mrežu online prijatelja s kojima možda provodiš i više vremena nego s onim "stvarnim" – chatovi do dugo u noć, razmjena omiljenih pjesama i fotografija bez sumnje povezuju ljude.

No što kad dođe trenutak kada svog novostečenog online prijatelja poželite upoznati uživo? Priče o pedofilima i zlostavljačima na Internetu nisu izmišljene i definitivno se ne događaju samo u dalekoj Americi. Zato budi oprezan/a kada se odlučiš na takav sastanak. Najvjerojatniji mogući scenarij je da je ta osoba vedra, otkačena i upravo onakva kakvom se predstavila na Internetu, no prilikom prvih par susreta samo zbog sebe i svoje sigurnosti učini potrebne korake kako bi se zaštitio/la od potencijalnih zlostavljača.

Bez obzira na vrijeme provedeno na chatu s nekim najprije pretpostavi da ta osoba nije onakva kakvom se predstavila. Na svoj profil nikad nemoj stavljati osobne informacije poput pravog imena i prezimena, adrese, broja telefona, škole koju pohađaš itd. Nije preporučljivo stavljati ni provokativne fotografije koje bi mogle privući zlostavljače. Za tebe nevina fotografija s plaže nekome može postati pohotna želja i zato je bolje zaštiti se u samom početku.



Prilično si siguran/a da to nije slučaj s super curom ili dečkom s kojom si dosad proveo/la sate i sate razmjenjujući misli, probleme i male tajne. Zaista želiš upoznati svoju virtualnu srodnu dušu. To je u redu, na taj su način sklopljena mnoga predivna prijateljstva. Ipak ne zaboravi jednu važnu stvar - upoznavanje ljudi preko Interneta biti će opasno sve dokle postoje opasni ljudi na ovome svijetu.

Zato prilikom dogovaranja prvog susreta odaberi neko javno mjesto, poput kafića u shopping centru za vrijeme subotnje špice ili neko drugo prometno mjesto. Za svoje planove OBAVEZNO reci roditeljima ili drugoj odrasloj osobi kojoj vjeruješ – teti, učitelju u kojeg imaš povjerenja, starijem bratu ili sestri. Uključi sve detalje, poput onih gdje ideš, kada odlaziš i koliko se misliš zadržati na susretu. Najbolje bi bilo na prvi susret povesti nekog sa sobom, zato pitaj najboljeg frenda/icu da vam se pridruže na kavi. Na susret ponesi mobitel i pobrini se da na njemu imaš dovoljno novaca da se javiš roditeljima.

Ako sastanak prolazi ugodno, čestitamo, vjerojatno imaš novog "stvarnog" prijatelja. Ne zaboravi u pogodnom trenutku javiti se roditeljima ili osobi kojoj si rekao/la za susret kako sve prolazi u redu. I ostani na oprezu - ne pristaj na udaljenija putovanja ili odlazak u dom te osobe sve dok je zaista dobro ne upoznaš.

Možda ti sve ove mjere zvuče preradikalno, no vlastita sigurnost upravo je ono na što moraš pripaziti u slučaju osobnog upoznavanja dosad virtualnih prijatelja.

ČINJENICE O UPOZNAVANJU ONLINE PRIJATELJA

90% tinejdžera u dobi 12-17 godina čitalo je ili čulo od nekog o slučaju upoznavanja zlostavljača putem Interneta

2/3 tinejdžera priznaje kako su upoznati s rizicima davanja osobnih informacija nepoznatim osobama na Internetu, no to svejedno čine: 48% dalo je nepoznatoj osobi svoj broj telefona, dok je 10% njih to učinilo s adresom stanovanja

44% ispitanika otišlo je na osobno upoznavanje virtualnog prijatelja a
23% maloljetnika koji su susreli svog online prijatelja ocijenilo je ponašanje te osobe sumnjivim

Istraživanje je provedeno u Nobody’s Children Foundation.
Elheonor*
Elheonor*
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 7010
Join date : 2009-09-22
Age : 23
Lokacija : Iza tebe ♥

http://livewhilewereyoung.omgforum.net

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by Dark_Ritual. Mon Aug 02, 2010 12:50 pm

Hvala ti na ovome,to jeste istina!
Dark_Ritual.
Dark_Ritual.
HK golden member
HK golden member

Broj postova : 3895
Join date : 2010-04-07
Age : 27
Lokacija : Vancouver

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by Call Me Inny * Wed Sep 01, 2010 7:38 am

hehh....ja imam dosta on-line prijatelja,
ali za osobne podatke mogla bih dati samo nekima
kojima stvarno vijerujem (ella, tea, larchy, anja, nina...)
Call Me Inny *
Call Me Inny *
Moderator
Moderator

Broj postova : 1961
Join date : 2009-12-08
Age : 25
Lokacija : New York

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by .Cheryl. Wed Sep 01, 2010 11:02 am

Leighton ♥ Meester wrote:hehh....ja imam dosta on-line prijatelja,
ali za osobne podatke mogla bih dati samo nekima
kojima stvarno vijerujem (ella, tea, larchy, anja, nina...)

Slazem se.
.Cheryl.
.Cheryl.
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 3858
Join date : 2009-09-26
Age : 24
Lokacija : Next to the rainbow.

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by *Dzo* Wed Nov 10, 2010 8:11 pm

Pa neki pedofili su bas glupi! Na jednom forumu je ''devojcica'' pod imenom Sanela pitala je gde kupujemo hulahopke..xD I naravno da su GA banovali.
*Dzo*
*Dzo*
HK Style
HK Style

Broj postova : 1389
Join date : 2010-05-19
Age : 23
Lokacija : Tamo gde ti nisi!

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by .DifferentChild. Fri Nov 19, 2010 8:54 pm

Nazalost istina :/
.DifferentChild.
.DifferentChild.
Hello Kitty Pro
Hello Kitty Pro

Broj postova : 104
Join date : 2010-11-16
Age : 29

http://ei-serbia.forumotion.net

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by ~♥JellenaLil'MÖnster♥~ Fri Jul 01, 2011 10:10 pm

ja sam preko fb-a upoznala jednu predivnuuu osobu..pocelo je kao obicno dopisivanje itd...zatim smo pricali na skype-u i zatim ukljucili i kamere ^^ upoznali smo se i to mi je sada najbolji prijatelj... cujemo se redovno i vidjamo kad mozemo...ja sam iz ns a on iz vrbasa tako da je to mali problem al nema veze ^^ ne dajem adresu i tako to al u zadnje vreme se dop sa jednim deckom koji mi se takodje cini kao fin i dala sam mu br fona al nis vise od toga (:
~♥JellenaLil'MÖnster♥~
~♥JellenaLil'MÖnster♥~
HK is your role model
HK is your role model

Broj postova : 201
Join date : 2011-07-01
Age : 25
Lokacija : ♥Novi Sad♥

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001716093478     http:

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by HK_Antey Sun Aug 14, 2011 8:07 pm

Istinaa ://
HK_Antey
HK_Antey
Journey begins
Journey begins

Broj postova : 16
Join date : 2011-08-14
Age : 26

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by AmiiBeeBS_love Wed Jun 20, 2012 9:14 am

Ja volim upoznavat ljede online jer me na poćetku ne vide kako sam ružna. xD
AmiiBeeBS_love
AmiiBeeBS_love
Moderator
Moderator

Broj postova : 853
Join date : 2009-12-02
Age : 27
Lokacija : Seoul, South Korea

http://www.beliebeinux.tumblr.com

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by Ajla_01 Mon Jul 09, 2012 4:25 pm

Volim online upoznati prijatelje ali poslije se dogovorimo i nadjemo se i uzivo i tako doznamo vise jedno o drugom, sve u svemu-po mom misljenju to je sasvim OK. :)
Ajla_01
Ajla_01
You're starting to fit in
You're starting to fit in

Broj postova : 65
Join date : 2012-07-09
Age : 26
Lokacija : Tamo gdje psić laje :))

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by puta acoplada. Tue Dec 11, 2012 12:20 pm

Ja imam dosta virtuelnih prijatelja..ali samo sam nekima dala br telefona..i samo sa jednom sam se upoznala..ona je stvarno divna..i bas se super slazemo.
puta acoplada.
puta acoplada.
Journey begins
Journey begins

Broj postova : 40
Join date : 2012-12-09
Age : 32
Lokacija : ~ El Internado Laguna Negra ~

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by Someone Who Cares ♥ Sat Dec 15, 2012 7:07 pm

Imam puno online prijatelja koje obozavam a Alex sam upoznala i mnogo mi je drago zbog toga ^_^ ♥
Someone Who Cares ♥
Someone Who Cares ♥
Hello Kitty Pro
Hello Kitty Pro

Broj postova : 159
Join date : 2009-10-13
Age : 28

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by AmiiBeeBS_love Sun Dec 16, 2012 3:41 pm

Jedna moja drugarica koju sam upoznala na jednom forumu mi je danas najbolja drugarica, nakon što smo se upoznale uživo.
AmiiBeeBS_love
AmiiBeeBS_love
Moderator
Moderator

Broj postova : 853
Join date : 2009-12-02
Age : 27
Lokacija : Seoul, South Korea

http://www.beliebeinux.tumblr.com

Back to top Go down

Upoznavanje online prijatelja Empty Re: Upoznavanje online prijatelja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum